Colors: Purple Color

Barilla, producent makaronu na świecie, rusza z nową międzynarodową kampanią marketingową autorstwa Publicis Italy. Kampania będzie emitowana od 21 września w 18 krajach: Polsce, Arabii Saudyjskiej, Austrii, Bośni, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech. Nowy projekt wzmacnia przekaz marki związany z bliskością względem życia codziennego i wiarą w lepsze jutro.

Zapewnienie preferencyjnych pożyczek na zwroty wpłat klientów organizatorów turystyki, specjalny fundusz, w którym będą gromadzone pieniądze dla turystów i organizatorów wycieczek za odwołane imprezy turystyczne, postojowe oraz zawieszenie składek ZUS dla całej branży turystycznej - taką pomoc dla turystyki przygotowało Ministerstwo Rozwoju. Parlament zakończył prace nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Tarcza turystyczna z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać niebawem.

Franczyzowa sieć Koku Sushi mimo pandemicznego przestoju branży gastronomicznej bilansuje pierwszą część roku wyraźnie na plusie. Wiosną i latem otworzyła kilka nowych restauracji. Do końca roku planuje uruchomienie 6 kolejnych. Zapowiada się, że będzie to rekord w 16-letniej historii firmy.

Sieć restauracji Sphinx powiększyła się o kolejny lokal, tym razem w Kielcach. Restauracja mieści się w centrum miasta, przy ul. Sienkiewicza 48/50. Sphinx po kilku latach przerwy wrócił pod ten sam adres w stolicy województwa świętokrzyskiego, ale już w odnowionym wystroju, z nowym menu oraz pod opieką nowego franczyzobiorcy.

Położona przy popularnym kieleckim deptaku restauracja ma powierzchnię ok. 300 mkw. Na gości czeka blisko 50 stolików w sali oraz w sezonowym ogródku. Wnętrze jest inspirowane stylem orientalnym. Kolorowe lampy z tykw, egzotyczne ozdoby na ścianach, roślinne dekoracje oraz dogodne ustawienie stolików i kanap, zapewniające komfort spotkań to charakterystyczne cechy wystroju tej sieci restauracji.

Unikalnym elementem w wystroju tego lokalu jest tapeta ze starymi zdjęciami i rycinami przedstawiającymi kieleckie ulice.

– Bardzo nas cieszy, że z jednym z naszych sprawdzonych partnerów powiększamy mapę naszego zasięgu. Mimo nowych warunków, jakie musi spełnić gastronomia i niełatwej rzeczywistości gospodarczej sukcesywnie uruchamiamy kolejne lokale. Łącznie w tym roku pod szyldem Sphinx otworzyliśmy cztery restauracje, z czego trzy od czerwca. Wierzymy, że nowa kielecka restauracja jakością i sprawdzonym menu szybko zapracuje na popularność wśród mieszkańców tego miasta – mówi Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska, do której należy sieć Sphinx.

oprac. P.Ł.

Po rekordowym wzroście poziomu niepokoju wśród polskich konsumentów dwa tygodnie temu, dziś sytuacja zdaje się stabilizować. Indeks niepokoju „Global State of the Consumer Tracker”, jakim eksperci Deloitte mierzą poziom lęku wśród konsumentów, czyli różnica netto między osobami, które zgodziły się ze zdaniem „Jestem bardziej zaniepokojony niż tydzień temu” oraz tymi, które zaprzeczyły temu stwierdzeniu, spadł w ciągu dwóch tygodni o 7 pp., do -8%. W Europie spokojniejsi od nas zdają się być tylko Belgowie i Niemcy.

analiza aktywności konsumenckich w najnowszej edycji pokazuje wyraźne uspokojenie nastrojów i lęków. W ciągu dwóch tygodni zdecydowanie poprawiło się poczucie komfortu Polaków podczas robienia zakupów. Prawie połowa z nas czuje się w sklepach bezpiecznie (+5 pp.). Aż o 7 pp. wzrosła liczba konsumentów, którzy nie mają obaw związanych z wyjściem do restauracji. Z najnowszej edycji badania Deloitte wynika, że choć z końcem wakacji zmniejszyła się częstotliwość podróży, niemal jedna czwarta z nas czuje się bezpiecznie podczas lotu, a ponad jedna trzecia podczas pobytu w hotelu.

Foto: bigstockphoto.com

oprac. P.Ł.

Krewetki, małże św. Jakuba, ośmiornice, ostrygi czy mule tańsze o 23% przez cały wrzesień dla klientów gastronomicznych Transgourmet i Selgros Cash & Carry. Bogata oferta świeżych owoców morza, dostarczanych kilka razy w tygodniu od sprawdzonych dostawców, obowiązuje zarówno w halach, jak i w dostawie.  

Od 1 do 30 września klienci gastronomiczni Transgourmet mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty świeżych owoców morza tańszych o 23%. W asortymencie objętym promocją znajdują się m.in.: ostrygi francuskie, irlandzkie i holenderskie, krewetki, ośmiornice, małże św. Jakuba czy małże nożeńce.

Transgourmet i Selgros Cash & Carry na co dzień obsługują tysiące klientów, którzy reprezentują każdy typ gastronomi. Dzięki platformie logistycznej Transgourmet Seafood w porcie Bremehaven, hale Selgros wraz z zespołem zajmującym się dowozem do klientów gastronomicznych, zapewniają świeże ryby i owoce morza, nawet z najdalszych zakątków świata.

oprac. P.Ł.

Najpopularniejsze